امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ام‌دی‌اف واقعی را بشناسید

بیشتر ام ‌دی‌ اف‌های موجود در بازار، وارداتی‌اند و از کیفیت خوبی برخوردار هستند.

ممکن است ام ‌دی ‌اف را با نئوپان اشتباه گرفت، البته مهم‌ترین فرق نئوپان با ام ‌دی ‌اف این است که نئوپان از خرده‌چوب پرس‌شده ساخته می‌شود و ام‌ دی ‌اف از گرد چوب و چسب.

این کالا کاربرد بسیار زیادی دارد و یک سازنده قادر خواهد بود از قطعات مختلف ام ‌دی ‌اف، کالاهایی مانند کابینت آشپزخانه، انباری، میز مطالعه، میز ناهارخوری، سرویس خواب و کمد کنار تخت‌خواب بسازد. همچنین از آنجا که بافت داخلی ام ‌دی‌ اف از ذرات ریز تشکیل شده است، از پیچ و مهره کردن مداوم آن بپرهیزید؛ زیرا به‌سرعت هرز می‌شود.

معایب کابینت های گلاس

1- امکان آسیب ناشی از رطوبت

همغزی ورق های گلاس از جنس ام دی اف است. این یعنی اشکالات مربوط به رطوبت که در معایب کابینت ام دی اف گفته شد در کابینت های گلاس (High Gloss) هم کم و بیش صدق می‌کنه (البته یکم کمتر). معایب مربوط به این مورد رو تفصیلا در مطلب زیر ملاحظه کنین.

2- تیزی لبه‌ها

در طرح های حجمی و کنج‌ها و گوشه‌هایی که قطعات برش خورده های گلاس (High Gloss) با روش اتصال فارسی بر به هم متصل می‌شن، تیزی قابل ملاحظه‌ای بوجود میاد که می‌تونه آسیب‌زننده باشه. البته این اشکال در کابینت‌های ام در اف (MDF) هم بچشم می‌خوره که با سنباده کاری گوشه ها کمی مرتفع میشه اما به خاطر نوع متریال های گلاس میزان تیزی در این نوع بیشتره و نمی تونیم این محل رو سنباده بزنیم چون به زیبایی هایگلاس ضربه میزنه.

3- لک پذیری

هایگلاس (High Gloss) در اثر تماس دست یا هر عامل لک کننده، لک رو به دلیل سطح براقش به خوبی نشون میده که این می‌تونه برای مصرف کننده به خصوص خانم‌ها یکمی دردسر ساز باشه. البته این مشکل حادی نیست و خودش باعث خیره که کابینت رو مرتب تمیز نگه داریم. لک پذیری «های گلاس» های تیره بیشتره.

4- خش پذیری

تماس مدام جسم های سخت یا حتی نیمه سخت با های گلاس (High Gloss) می‌تونه روی لایه بیرونی اون اثر بذاره و باعث ایجاد لک و خش بشه. حتی این پدیده در اثر تماس زیاد ناخن (مثلا در اطراف دستگیره‌ها) محتمل هست بوجود بیاد. البته در اینجا کیفیت جنس متریال های گلاس و لایه پلکسی گلاس که روی ورق استفاده می‌شه اهمیت خیلی خیلی زیادی داره. هر چه جنس ورق «های گلاس» (High Gloss) مرغوب‌تر، کیفیت و عمر مفید بیشتر.

قیمت دقیق طرح کابینت خود را دریافت کنید:

5- ورق یک طرفه

ورق‌های هایگلاس معمولاً یک طرفه هستن (یعنی فقط از یک سمت های گلاس محسوب می‌شن و سمت دیگه ورق لایه پلکسی گلاس نداره) و برای جاهایی که باید هر دو سمتِ کار ظاهر شکیل و زیبایی داشته باشه، باید از دو ورق استفاده کرد. (دوبل کردن قطعه) این عمل هزینه‌ و ضخامت کار رو زیاد می‌کنه.

کابینت های گلاس

6- خارجی یا ایرانی

کیفیت تولید ورق‌های های گلاس (High Gloss) کاملاً بستگی به کیفیت متریال‌های خام، تکنولوژی و دقت ساخت کارخانه تولیدی داره و نمی‌شه اونطور که توی بازار تا حدی شهرت داره گفت کلاً خارجی‌ها بهتر از ایرانی‌ها هستند. اما با تجربه کارشناس‌های ما در سلام ساختمان، پیشنهاد می کنیم ورق های ساده رو از برندهای مطمئن‌تر انتخاب کنین چون توی ورق های «های گلاس» ساده که طرح خاصی ندارن ، عیب‌های سطح ورق های گلاس خیلی بیشتر به چشم میاد.

قیمت کابینت های گلاس

برای چک کردن کیفیت ورق های گلاس (High Gloss) می‌تونین با نور چراغ قوه روی ورق، موج‌ها و نواقص ورق رو کنترل کنین.

 

 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ام‌ دی‌اف چیست؟

‌ام‌دی‌اف یک ماده مرکب چوبی با جرم حجمی بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب ( به طور متوسط 750 کیلوگرم بر متر مکعب) محسوب می‌شود که از مواد مختلفی می‌تواند تهیه گردد. در جهان بیشتر MDF ها بر پایه چوب و از چوب‌های نرم مثل درخت کاج تهیه می‌شوند.

تلگرام دکورسازشو
آپارات دکورسازشو
اینستاگرام دکورسازشو

تیم ما دارای 18 سال تجربه و سابقه کاری در بخش تخصصی کابینت و دکورسازی است.

 اکنون برآنیم در دکور ساز شو خدمات آموزشی غیرحضوری را ارائه دهیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به دکورسازشو می‌باشد

Copyright © {2017} Decorsazshow.com All Rights Reserved

Design by SEPANJ